2011. július 11., hétfő

Épül a terep...

Beszereztem némi terepfű szőnyeget. Gyakorlatilag a rejtett állomásom kívül a teljes területet beborítottam terepfűvel. A hét végéig elkészítem a rejtett állomás oldalfalazatát, reményeim szerint a kövezet mintáit is bemarom. Utána már csak festék és terepanyag kérdése a dolog. Fent az állomás felett pedig az utcarészlet kidolgozása is elkezdődhet. Két kép a jelenlegi állásról...
Állomás terepfűvel egyelőre ágyazat nélkül, érkező és induló vonatokkal...
Érkező tehervonat TT Startos erőgéppel, a párja a fűtőházban bujkál.

Lassan de biztosan terepasztal lesz belőle előbb utóbb. A TT Startos gépek elképzelhető, hogy hosszabb ideig használatban maradnak. Ebben az esetben az áramszedő imitációkat le kell cserélni valódi áramszedőkre. Persze sima mezei TT szedőkre, a lehető leg olcsóbb megoldással. A gépek lesúlyozását már most meg kell oldani a nagyobb vonóerő érdekében és a stabilabb futás miatt.

  
  

2011. július 7., csütörtök

Megérkezett a BR-110...

Megjött a második modell mozdony. A BR-81 mellett most már van egy használható dízel is a pályán. Korához képest egész jó állapotban, hibátlan futással.

Izomgépek: BR-110 és BR-81. Háttérbrn az egyik TT Start villanymozdony némi kis színkorrekcióval, félpantográf szedő immitációval. 

Ezek után a két TT start villanymozdony donorrá válik az erdei vasúti terepasztal számára épülő mozdonyokhoz. A kérdés még mindíg nincsen eldöntve, hogy egy modern motorvonatot építsek belőlük két hajtott véggel, vagy két különálló dízelmozdony épüljön, példának okáért kettő LH-45. Mindkettőnek van előnye és hátránya, a két dízelmozdony mellett szól a teherforgalom beindítása, a Motorvonat mellett pedig az összekötő vágány gyakoribb használata. 

2011. július 3., vasárnap

Fejlemények a nagy vasúton és az erdei vasúton...

Ma elkészült a terepasztal vezetékelésének egy része. Már kap a pálya áramot stabilan, vannak szakaszolások és elektromosan kapcsolhatóak a váltók. Mindez ki van vezetve az asztal széléig. A következő feladat a csatlakozófejbe beforrasztani a vezetékeket, elkészíteni a vezérlődobozt, hogy ami működőképes az működhessen végre. Ezután jön a jelzők megépítése és beszerelése a pályába. A kijárati jelzők sima egyszerű két fényű jelzők lesznek, a bejárati jelzőket viszont szeretném négy fénnyel építeni. A szabad jelzés pedig a váltó állástól függően zöld illetve két sárga fény lenne rajtuk. Persze előjelző is épül hozzájuk mind a kettőhöz. Lesz még egy tolatás jelző is ami a tároló vágányok felőli forgalmat fogja szabályozni a váltó állásának megfelelően.
Jövő héten érkezik a BR-110 mozdony. Avval a géppel kicsit megváltozik a pálya vontató állománya. A kis kéttengelyes gőzmozdony átkerül a nagyvasúti pályára és a rövid kis személy vonatok továbbítására megfelelő lesz. A BR-81 illetve a BR-110 pedig lefedi a teherforgalmat egyelőre. Később egy BR-92 lesz a személyforgalom bonyolítására beszerezve, és egy-két további személykocsi. Másik variáció egy BR-103 a teherforgalomhoz és akkor BR-110 kap egy emeletes kocsit vagy kettő négytengelyes gyorsvonat kocsit. Az utóbbi megoldás a valószínűbb.

Miután ekkor a két TT start villanymozdonyra már nem lesz szükség, az a két gép és a kis kéttengelyes gőzös, átkerülnek az erdei vasútra. A gőzös kap egy másik vezető állást, hogy erdei vasutasabb kinézete legyen, a két TT start hajtásra pedig két LH-45 kasznit szeretnék építeni, a saját lehetőségeim szerint. Az egyiket MÁV színezéssel, a másikat pedig A régi úttörővasút színezésével, vagy valamilyen kék színezéssel, a járműparkot színesítendő.

Az erdei asztalon a hatalmas üres macskakövezett területre a templom előtt pedig egy kis füves területre egy fa haranglábat építek, lazúrral leantikolom, mint valami száz éves dolog úgy fog kinézni. Kell oda még továbbá néhány jelzőtábla is az utak mellé a tökéletesség fokozására, illetve, ha pénztárca engedi időszerű a különböző figurák beszerzése is.